CYKLOVÝLET - INDIÁNSKÁ EXPEDICE

02.10.2024 18:42

V pátek 27. září jsme se na kolech i koloběžkách vydali na dobrodružnou výpravu do indiánského tábora v Zátoce.

Hned po příjezdu nás přivítal samotný náčelník kmene Waštelák společně s Vlkem, Želvičkou a Jehličkou.

V teepee se odehrávalo mnoho zajímavých aktivit, které děti vtáhly do světa indiánů. Začalo to vyprávěním o historii a tradicích indiánských kmenů, kde se děti dozvěděly o jejich způsobu života, zvycích a duchovních rituálech. Viděli jsme různé předměty a pomůcky, které indiáni používali, včetně výrobků z bizona, jako jsou kožešiny, oblečení a nástroje. Následovala střelba z luku, poznávání různých druhů zvířat a výroba indiánských náramků. Atmosféru dotvořilo společné bubnování, které děti naprosto nadchlo.